İletişim Bilgileri: +90 262 606 0 555

info@visustek.com.tr

Yerli E-Kitap Okuyucu

e-Mürekkep teknolojisi kullanan dijital kitap okuyucu cihazlar hızla yaygınlaşmaktadır. Göz yormayan bu cihazlar uzun pil ömürleri, hafiflikleri ve dokunmatik ekranlarıyla kitap okuyucularına iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Türkiye’de henüz üretimi yapılmayan bu cihazların, Türkçe dil destekleri oldukça zayıftır.
Bu cihazlarla kolayca kullanılabilecek çevrimiçi kitap marketler de benzer şekilde Türkçe kitaplar için yeterli seçeneği sunamamaktadır. Okuu Teknoloji A.Ş. ile birlikte yürütülecek bu proje ile Türk kitap okuyucularına rahatça kullanabilecekleri bir elektronik kitap okuyucu, çevrimiçi market ve yerel destek hizmeti sağlanmış olacaktır.

Karayolu Kavşak Optimizasyonu

Kavşak üzerinde oluşan tıkanıklıklar genel olarak tüm şehir içi ulaşımı olumsuz yönde etkilemektedir. Bu noktalarda yer alan ışıklı sinyallerin sürelerinin ve kavşakların mimari yapılarının uygun şekilde belirlenmesi trafikte oluşan sıkışıkların çözülebilmesi için gereklidir.
Proje kapsamında gerçekleştirilecek çözüm ile araçların kavşaklardaki hareketleri takip edilecek, araçların kavşak işgal süreleri, kavşak içi rotaları analiz edilecektir. Kamera tabanlı sistem şu an gözle yapılan sayımların yerine geçecektir. Yüksek doğruluk ve hızlarda çalışacak sistem ile küresel ölçekte yenilikçi bir teknolojik çözüm sunulmuş olacaktır.